Skup wierzytelności – co to jest i kiedy się go stosuje?

pieniądze

Potrzebujesz pieniędzy, ale klient pomimo monitów, nie reguluje należności. Masz wyjście – sprzedaj dług firmie windykacyjnej. Jeśli to zrobisz, uwolnisz się od problemu. To pozwoli Ci spokojnie prowadzić działalność i pokrywać swoje zobowiązania.

Co to jest skup wierzytelności?

Prowadząc przedsiębiorstwo, możesz sprzedać wierzytelność, gdy kontrahent jest niewypłacalny. Nie zawsze jest tak, że klient nie ma pieniędzy, po prostu płaci temu, komu chce. Często jest tak, że inwestuje środki, więc opóźnia spłatę zobowiązań. Możesz dzwonić, wysyłać ponaglenia, a i tak nic nie wskórasz. W takiej sytuacji zgłoś się do firmy windykacyjnej Profit Inkaso, która odkupi od Ciebie dług, dzięki czemu odejdzie Ci stres, związany ze ściganiem klienta. To dobre rozwiązanie, jeśli obawiasz się dalszej współpracy z danym przedsiębiorcą z powodu jego zadłużenia. Możesz dzięki temu prowadzić biznes bezstresowo, bo przecież masz do pokrycia swoje zobowiązania. To wygodna opcja, choć najlepiej by było, gdyby każdy regulował swoje długi.

Kiedy się stosuje skup wierzytelności?

Skup wierzytelności stosuje się, gdy dłużnik nie reguluje należności wobec danej firmy czy instytucji. Nieterminowo płacone rachunki i faktury można sprzedać firmie windykacyjnej, która zajmuje się ściąganiem należności od dłużnika. Ma też możliwość dalszej odsprzedaży, jeśli działania są bezskuteczne. Powstała nawet giełda wierzytelności, na której każda nowa jednostka nas rynku, może zakupić wierzytelności. Ta forma działalności powstała z konieczności, ponieważ firmy oraz osoby prywatne nie regulują zobowiązań. Jest to działanie prawne i zupełnie legalne. Firma windykacyjna wysyła monity, dzwoni do swoich klientów oraz zakłada sprawy w sądzie, w celu odzyskania należności. Wielu przedsiębiorców chwali sobie działanie, ponieważ odzyskało swoje pieniądze. Stosuje się skup wierzytelności, gdy jest ku temu podstawa. Jeśli Twój kontrahent nie płaci faktur, sprzedaj wierzytelność i rozwijaj firmę.

Masz pytania? Zadzwoń do nas:

(32) 444 67 48
(32) 444 66 38