ABC pomocy firmy windykacyjnej – co powinieneś wiedzieć

pieniądze

Obrót gotówki w przedsiębiorstwie ma istotne znaczenie. Wpływa na rozwój firmy oraz umożliwia realizację nowych inwestycji. Niestety nieuregulowane faktury, niespłacone raty kredytów czy pożyczki partnerskie obciążają budżet, a w skrajnych przypadkach niekiedy nawet destabilizują sytuację finansową, prowadząc do bankructwa. Chcesz odzyskać swoje pieniądze od dłużników, ale brakuje Ci pomysłu jak ich zmobilizować do spłaty należności? Skorzystaj z usług firmy windykacyjnej, dzięki której ostatecznie rozliczysz się z nierzetelnym kontrahentem. O tym, na czym polega taka współpraca, przeczytasz w dalszej części wpisu.

Jak wygląda współpraca z firmą windykacyjną?

Zakres współpracy z firmą windykacyjną zależy m.in. od branży, wysokości zadłużenia, przekroczenia terminu spłaty należności oraz typu dłużnika. Kluczową rolę odgrywa zatem wstępna analiza sytuacji, która pozwoli windykatorowi dostosować rodzaj windykacji do długu. Windykacja należności obejmuje windykację miękką (polubowną) oraz twardą (sądową). W przypadku tej pierwszej współpraca bazuje na prowadzeniu negocjacji z dłużnikiem i ściąganiu długów po osiągnięciu porozumienia. Polubowny proces odzyskiwania należności trwa około 30 dni i jest pierwszym etapem windykacji. Może doprowadzić do konsensusu, ale nie zawsze kończy się spłatą długów.

W bardziej skomplikowanych przypadkach koniecznością jest zastosowanie metod windykacji twardej. Windykacja twarda oznacza wszczęcie postępowania przed sądem. Firma windykacyjna reprezentuje wówczas przedsiębiorcę i prowadzi sprawę w jego interesie. Efektem tego zwykle jest postępowanie egzekucyjne, które prowadzi do egzekwowania spłaty należności przez komornika. Windykacja należności w Tychach prowadzona przez naszą firmę Profit Inkaso sp. z o.o. rozpoczyna się od momentu podpisania umowy aż do ostatecznego odzyskania pieniędzy od dłużników. Co ważne, windykacja należności prowadzona jest na koszt dłużnika. Tym samym jako przedsiębiorca nie poniesiesz strat finansowych związanych z odzyskiwaniem wierzytelności.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas:

(32) 444 67 48
(32) 444 66 38