Dlaczego warto powierzyć swoją sprawę firmie windykacyjnej?

biznesman sprawdza godzinę

Przedłużanie terminów spłaty, rozkładanie sum na mikroraty lub zwykłe unikanie spotkania to zachowania, które świadczą o tym, że dłużnik ma problem ze spłatą należności. Zapewne niejeden przedsiębiorca znalazł się w sytuacji, gdy musiał egzekwować swoje pieniądze od nierzetelnego kontrahenta. I o ile samodzielne działania mogą być skuteczne, o tyle nie zawsze w rzeczywistości takie są. Co więcej, im dłużej dłużnik zwleka ze spłatą, tym przedsiębiorca ma mniejsze szanse na odzyskanie długu. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem ułatwiającym windykację należności jest współpraca z firmą windykacyjną. O tym, dlaczego warto powierzyć swoją sprawę profesjonalistom, piszemy poniżej.

Co przemawia za współpracą z firmą windykacyjną?

Odzyskanie należności to czasochłonny i stresujący proces, który wymaga znajomości przepisów prawnych. W wielu przypadkach prowadzenie negocjacji z dłużnikiem nie przynosi efektów, dlatego konieczne okazuje się skorzystanie z innych metod windykacji takich jak np. postępowanie sądowe. Skierowanie sprawy do sądu oznacza konieczność zlecenia sprawy prawnikowi, co wiąże się z wysokimi kosztami. Chcąc oszczędzić sobie wydatków, warto wcześniej powierzyć swoją sprawę doświadczonej firmie windykacyjnej, w której pracują prawnicy, adwokaci oraz radcy prawni. Postępowaniem windykacyjnym w Tychach zajmuje się m.in. nasza firma Profit Inkaso, która daje gwarancję, że proces odzyskiwania należności będzie przebiegał zgodnie z prawem.

Co więcej, profesjonalne prowadzenie negocjacji nie tylko zwiększa szansę odzyskania długów, ale także znacząco przyspiesza ten proces. Poza tym w przypadku braku skuteczności postępowania polubownego nasza firma windykacyjna wdraża kolejne kroki, które najczęściej prowadzą do wszczęcia postępowania sądowego. W takiej sytuacji przedsiębiorca nie musi obawiać się o poszukiwanie prawnika, gdyż prowadzeniem sprawy zajmie się prawnik zatrudniony w firmie windykacyjnej. Takie rozwiązanie z pewnością odciąży przedsiębiorcę oraz oszczędzi mu stresu. Ponadto korzystając z naszej oferty, przedsiębiorca nie musi obawiać się o dodatkowe koszty. Nasza firma pobiera wynagrodzenie za usługę dopiero po odzyskaniu należności.

Masz pytania? Zadzwoń do nas:

(32) 444 67 48
(32) 444 66 38